•  Wstecz
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21(current)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Typowe Usterki Silnika 1.4 16V 95KM
Serwis instalacji co 10.000 km kosztuje 120 zł. Za 100.000 km, czyli u mnie niespełna rok jeżdżenia, daje to 1.200 zł. Prawdopodobieństwo, że coś w instalacji przy takim przebiegu padnie, jest bardzo niskie. A jeśli padnie, to mam zaoszczędzone 1.200 zł na ewentualne naprawy i wymiany. Za taką cenę wymienię poza butlą i przewodami praktycznie wszystkie elementy na nowe. Ale z mojego doświadczenia wynika, że zostanie mi ponad 1.000 zł w portfelu, którego nie podaruję gazownikowi.
Mój matematyk w liceum zawsze powtarzał: uczcie się liczyć, bo jak nie będziecie umieli liczyć, to was każdy w życiu będzie oszukiwał na wszystkim.
Odpowiedz
tanioażpadnie post_id=10041 time=1527056313 user_id=1026 napisał(a):
Jędrek post_id=10024 time=1527000312 user_id=859 napisał(a):[quote=TipekBialy post_id=10000 time=1526938575 user_id=568]
Czemu mu docinacie? (nie czytałem w dzień a rozumiem, że coś nabroił i moderator posty usunął?)
Dobrze że jest ktoś kto dużo jezdzi i w jego sytuacji też bym do ASO nie jezdził jak nie ma gwarancji na silnik z LPG. Pewnie przejedzie na tym silniku ze 300-400 tyś ale niewiele nam ta wiedza da bo mało kto chyba jezdzi 125 autostradą i to nie jest przeciętne obciążenie tego silnika. Większość pewnie po mieście głównie i z gazem w podłodze (bez tego 95km to trochę zawalidroga).

tipekbiały pytasz czemu docinamy tanioażpadnie. ja osobiście nie lubię jak ktoś ze mnie szydzi i drwi w i to w coraz bardziej arogancki sposób . zauważasz jaki zamęt wprowadza między nas ? może to jest cel ?

Wprowadzić zamęt między właścicieli Fiata Tipo - cel działań obmyślony może nawet w Sankt Petersburgu.
[/quote

jeden z kolegów już zadał Ci pytanie jaki jest Twój cel. tak się zastanawiam czy Ty w ogóle masz Tipo i czy czasami nie jesteś z forum Mercedesa ? Może ten żart z Sankt Ptersburgiem nie jest taki głupi... oni lubią merce.....
Daewoo Tico
Renault Thalia 1.2 16 v
Renault Clio Grand. 1.5 dci
Fiat Tipo SW 1.4 16 v 95 KM
Odpowiedz
tanioażpadnie post_id=10049 time=1527082740 user_id=1026 napisał(a):Serwis instalacji co 10.000 km kosztuje 120 zł. Za 100.000 km, czyli u mnie niespełna rok jeżdżenia, daje to 1.200 zł. Prawdopodobieństwo, że coś w instalacji przy takim przebiegu padnie, jest bardzo niskie. A jeśli padnie, to mam zaoszczędzone 1.200 zł na ewentualne naprawy i wymiany. Za taką cenę wymienię poza butlą i przewodami praktycznie wszystkie elementy na nowe. Ale z mojego doświadczenia wynika, że zostanie mi ponad 1.000 zł w portfelu, którego nie podaruję gazownikowi.
Mój matematyk w liceum zawsze powtarzał: uczcie się liczyć, bo jak nie będziecie umieli liczyć, to was każdy w życiu będzie oszukiwał na wszystkim.

Jak glownie jezdzisz 125kmh autostrada to raczej nic nie zarzniesz, wtryski pewnie wytrzymają 2-3 razy więcej km niż w taxi po mieście ale np filtr to bym chociaż raz na 100kkm wymieniłTongue
Odpowiedz
tanioażpadnie post_id=10049 time=1527082740 user_id=1026 napisał(a):Serwis instalacji co 10.000 km kosztuje 120 zł. Za 100.000 km, czyli u mnie niespełna rok jeżdżenia, daje to 1.200 zł. Prawdopodobieństwo, że coś w instalacji przy takim przebiegu padnie, jest bardzo niskie. A jeśli padnie, to mam zaoszczędzone 1.200 zł na ewentualne naprawy i wymiany. Za taką cenę wymienię poza butlą i przewodami praktycznie wszystkie elementy na nowe. Ale z mojego doświadczenia wynika, że zostanie mi ponad 1.000 zł w portfelu, którego nie podaruję gazownikowi.

a nie nauczył was że do obliczeń bierze się WSZYSTKIE DANE ???
wygłaszasz swoje teorie w oparciu o wybrane i mocno naciągnięte dane stając się przy tym mało wiarygodnym ...
Odpowiedz
Pewnie nie nauczył bo wszystkich danych się najczęściej nie bierzeTongue W fizyce i matmie 99% zadań zaczyna się od założeń i wycina się to co nas interesuje najbardziej w zadaniuTongue a wracając do tematu czyli wyliczeń opłacalnści jazdy na serwis co 10kkm - co ważnego pominął?
Odpowiedz
Dyskusje z panem tanioazpadnie uważam za bezcelową , można ewentualnie do niej wrócić kiedy przejedziemy po 250 - 300 tys km i przedstawimy swoje WSZYSTKIE koszty na takim dystansie .
Odpowiedz
Trochę chyba zeszliście z tematu. Mam tipka od maja 2016 od początku w gazie tartarini, to co teraz czytam mnie przeraża. Przebiegu wiele nie mam bo niecałe 49k przez te 2.5r. Przez ten przebieg ze dwa razy zgubił zapłon. Gwarancji już niestety nie mam i teraz pytanie jaki będzie koszt naprawy silnika? Ktoś już to przerabiał? Czy ktoś ma pomysł na wymianę gniazda i zaworów na jakieś wzmocnione?
Odpowiedz
(23-05-2018, 15:39)tanioażpadnie napisał(a): <t>Serwis instalacji co 10.000 km kosztuje 120 zł. Za 100.000 km, czyli u mnie niespełna rok jeżdżenia, daje to 1.200 zł. Prawdopodobieństwo, że coś w instalacji przy takim przebiegu padnie, jest bardzo niskie. A jeśli padnie, to mam zaoszczędzone 1.200 zł na ewentualne naprawy i wymiany. Za taką cenę wymienię poza butlą i przewodami praktycznie wszystkie elementy na nowe. Ale z mojego doświadczenia wynika, że zostanie mi ponad 1.000 zł w portfelu, którego nie podaruję gazownikowi.<br/>
Mój matematyk w liceum zawsze powtarzał: uczcie się liczyć, bo jak nie będziecie umieli liczyć, to was każdy w życiu będzie oszukiwał na wszystkim.</t>
Kiedyś użytkowałem samochód firmowy z LPG w którym przez 120.000km od nowości przepalił się tylko bezpiecznik od instalacji gazowej - na pokładzie było BRC. Filtr był wymieniany jak auto nie chciało jechać czyli co 20.000km. Ciekawe ile wytrzyma Tartarini...
Odpowiedz
Witam Panowie otóż przed końcem gwarancji w moim tipo przy przebiegu 45 tys km wyskoczyły 2 usterki:
1. to wadliwy czujnik spręgła [wymiana]
2. to uszkodzenie katalizatora czy ktoś miał taką usterkę?? czekam na wymianę
Odpowiedz

•  Wstecz
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21(current)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: