Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż radia CB
Patent na klej w tych rzepach to podgrzanie zapalniczką, przed naklejeniem. Wtedy trzyma jak należy
Odpowiedz
Ja kiedyś używałem Alana 42. Fajne radyjko i zajmuje mało miejsca, bo praktycznie wszystko jest w "gruszce". I jeszcze jedna zaleta, możemy je używać jako przenośne. Wszystko w zestawie - kabel do podłączenia w aucie, pojemnik na baterie, antenka do przenośki, pokrowiec na radio.
http://www.mse.pl/radia-cb/129-radio-cb-...multi.html
[Obrazek: 53d0b36577f4aa3cm.png] 6,86 L / 100 km [Obrazek: 707e340b94cc552agen.jpg]
Odpowiedz
jestem starym "radiowcem" - jeszcze musialem zdobywać licencje w PIR (pozniejszy PAR) na uzywanie cbradia
Od 30 lat jezdzę z cb radiem w aucie i nie wyobrazam sobie dalszego wyjazdu bez niego - i wbrew obiegowej opinii nie chodzi tu o ostrzeganie przed miśkami ale wielokrotnie radio pomoglo nam ominąć korki , wypadki. Kiedys skrocilismy sobie drogę z Iławy do Gliwic o jakies 10 godzin gdy sniezyca zablokowala drogi - radio pomoglo ominąc korek tirów slizgających się na wjezdzie na A1.

anyway.. bo gledze jak stary dziad

jak ktos zdobędzie starego unidena - filipinczyka (ale po serwisie) albo chinczyka - brać . Z obecnych - polecam male typu anytone mini - grunt zeby mialo rfgain. Antena? wystarczy dobra metrówka - polecam omege27 - dobra, "cicha". krotka - dobry odbiór, kiepskie nadawanie; dluga (1,5m) daleeeki odbior + kupa smieci no i fajnie ze daleko polecisz jak niekoniecznie uslyszysz odpowiedzi uzytkownikow krotszych anten. Dobra metrówka jest optymalna.
co do montazu. W bravo mialem fajnie wkreconą pod aluminiową belke :

[Obrazek: 1a8ea68b6957f959med.jpg]

niestety w Tipku tak się nie da.
Pozostaje montaż w tunelu, Inwazyjny bo w kleje i tasmy nie wierzę.
Instalacja pociągnięta, jutro czas na montaż...
Odpowiedz
Sporo ludzi odchodzi od CB na poczet jakiś innych aplikacji mobilnych choć ja jestem zdania że długo tego jeszcze nie zastąpimy.
[Obrazek: RAMKA_511_x_23_mm.jpg]
Odpowiedz
Witam tutaj moja instalacja CB https://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=...ead#unread
Wszystko tak jak pokazane z tym że antena wymieniona na Sirio Preformer 5000 zamontowana na uchwycie relingowym
Odpowiedz
(25-05-2020, 10:45)marwil73 napisał(a): Witam tutaj moja instalacja CB 

no właśnie oglądałem bo tez jestem na tamtym forum. Jeszcze moje bravo tam wisi Smile

No ale mam problem. Dach w SW jest lekko obły i omega27 na magnesie 12cm nie przylega dobrze do niego całą powierzchnią.  U Ciebie przylegała cała?
Pozostaje labo pirat na bo jest ma mniejszą podstawę (8cm) albo reling.Mogę Cię prosić o zdjęcia uchwytu relingowego?
dziękuję
Odpowiedz
Ja miałem ML-145 z orginalnym magnesem 14,5 cm,fakt nie przylegała całą powierzchnią,ale przez cały czas użytkowania nie odkleiła,nie przesunęła się ani razu a były momenty że prędkości oscylowały w granicy 130-150 Km/h.
Z magnesu zrezygnowałem z tego względu,że lakier pod nim zaczął matowieć,płowieć ale w odpowiednim momencie z niego zrezygnowałem i po pewnym czasie doszedł do siebie,dodatkowo podkładka magnesowa po dłuższym nie ściąganiu lubi się zwulkanizować i nie chce się odkleić .
Też jestem starym radiowcem,swoją przygodę z CB zaczynałem w latach 90-tych.
Uchwyt to taka samoróbka,potrzebny jest Zestaw dopasowujący-KIT CRUZ 935-561 Fiat Tipo SW 2016 coś takiego https://www.hossa.pl/zestaw-dopasowujacy...sw-16.html i do tego z blachy lub aluminium trzeba dorobić uchwyt do główki antenowej wg. własnego pomysłu,pociągnąć masę do uchwytu.
Z kitu wykorzystujemy niestety tylko jeden element z czterech.
Ja kit kupiłem w tej firmie http://bagaznikichorzow.pl/
Zdjęcia oczywiście wrzucę jak dotrę do swojego kompa.
Mieszkamy nie daleko siebie ,więc jakbyś chciał zobaczyć na żywo jak to wygląda to jest to do ogarnięcia .
Pozdrawiam
Odpowiedz
(23-05-2020, 13:04)sofcik86 napisał(a): Sporo ludzi odchodzi od CB na poczet jakiś innych aplikacji mobilnych choć ja jestem zdania że długo tego jeszcze nie zastąpimy.
Też mi się tak wydaje. Łatwiej i wydaje mi się bezpieczniej jest szybko poinformować o jakiejkolwiek przeszkodzie przez CB, niż klikać coś na telefonie w trakcie jazdy.
Odpowiedz
te wszystkie aplikacje które starają się pokazywać aktualną sytuację na drogach (np Yanosik) są ok - sam jej uzywam rownolegle z nawigacją - ale nie zastąpią bezposredniej relacji z innym uczestnikiem ruchu.
Apka nam nie pomoże znalezc alternatywnej drogi w razie wypadku/korka, nie pomoze nam znalezc jakiegos punktu którego próżno szukać w nawigacji czy wielu innych, prostych rzeczy.
Jak wspomnialem wyzej - radia cb uzywam od prawie 30 lat i nie wyobrazam sobie CALKOWITEGO zastąpienia go jakimiś aplikacjami.
Kuzwa, jaki ja jestem stary dziad...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości