Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja
(04-08-2019, 18:27)wolniacz napisał(a):
(04-08-2019, 12:08)bartusssp napisał(a): Czyli przyznali, że buczy. Bo tak to nie słyszą. Daj znać co z tego wyszło, przetrzesz szlak dla innych.

Czekam za odpowiedzią, będę na bieżąco informował.

Dostałem informację, że zakwalifikowano do wymiany kompresor klimatyzacji. Czekam za ustaleniem terminu.
Jest:
Fiat Tipo HB 1,4 16V - 95KM Lounge
Było:
Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 16v Progression
Alfa Romeo 147 Turismo Internazionale 1,9 JTD 16v 
Fiat Bravo 1,6 16v [Obrazek: cool.png]
Odpowiedz
(13-08-2019, 16:52)wolniacz napisał(a):
(04-08-2019, 18:27)wolniacz napisał(a):
(04-08-2019, 12:08)bartusssp napisał(a): Czyli przyznali, że buczy. Bo tak to nie słyszą. Daj znać co z tego wyszło, przetrzesz szlak dla innych.

Czekam za odpowiedzią, będę na bieżąco informował.

Dostałem informację, że zakwalifikowano do wymiany kompresor klimatyzacji. Czekam za ustaleniem terminu.

Kompresor klimatyzacji został wymieniony na gwarancji. Jest 3/4 ciszej. Zobaczymy po ok 1 tys km, czyli za jakieś 2 tygodnie Smile
Jest:
Fiat Tipo HB 1,4 16V - 95KM Lounge
Było:
Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 16v Progression
Alfa Romeo 147 Turismo Internazionale 1,9 JTD 16v 
Fiat Bravo 1,6 16v [Obrazek: cool.png]
Odpowiedz
U mnie po ponad roku od zakupu wybrałem się kolejny raz do ASO z tym syczeniem klimy bo mówię gwarancja się kończy to trzeba. Tym razem nie w Gdańsku ale Olsztynie. Posłuchał gość i stwierdził, że w sumie słyszy, ale to osobliwy dźwięk i nie ma co przesadzać w aucie za 40 tys. No ale tym razem podłączyli maszynę a nie jak w Gdańsku kazali jeździć i może przestanie syczeć. Okazało się, że brakowało połowy czynnika, chociaż mówili, że super chłodzi więc na pewno to nie czynnik. A syczał mi tak od wyjazdu z salonu. Teraz jest cisza wreszcie. Tylko kwestia czy w fabryce mało czynnika dali czy to jakaś nieszczelność. Pierwszy raz od zakupu Tipo mnie nie wkurza. Wymienili jeszcze jakiś O-ring.
Fiat TIPO Sedan TIPO 1.4 16V z dodatkami
Odpowiedz
Po kilku dniach od uzupełnienia czynnika zaczęło syczeć znowu. Pojechałem jeszcze raz, sprawdzili, że jest pełno czynnika i zarządzili wymianę sprężarki klimatyzacji. Minął ponad rok od wymiany sprężarki i od ponad roku, odpukać w niemalowane jest cisza. Po tym jak wymienili mi sprężarkę jest tak jak powinno być od dnia zakupu. Problem syczącej klimatyzacji rozwiązany. Oby nic się nie zaczęło teraz knocić jak pochwaliłem.
Fiat TIPO Sedan TIPO 1.4 16V z dodatkami
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości