Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja oryginalnej kamery cofania Uconnect7
Po długich zmaganiach z zakupem oryginalnej kamerki w końcu odniosłem sukces. Kamera cofania z dynamicznym torem jazdy działa, chociaż w ASO mówili że się nie da. Polak potrafi. Aktywację i osiowanie zrobiłem jak podmieniałem radio z Uconnect 7 na Uconnect 7NAV i DAB. Kamerkę z obudową kupiłem za 200 zł plus koszt przesyłki. Była w kolorze niebieskim od TIPO SW więc musiałem pomalować pod kolor mojego auta. Korzystając z schematu zlokalizowałem wtyczkę która idzie od body computera do kierownicy, stamtąd wziąłem zasilanie do kamerki. Aby nie wymontowywać body zmieniłem trochę zasilanie +15. Według schematu podłączenie kamery powinien iść z bezpiecznika F49 pin który jest potrzebny znajduję się konektorze G body computera i jak na złość jest z tyłu body. A więc wtyczka pod kierownicą: masa kabelek czarny pin10,
+15 kabelek czerwony z zielonym paskiem pin8 (zasilanie z bezpieznika F36), LINE2 kabelek szary z zielonym paskiem pin1. Sygnał z radia to pin32 sygnał wideo -, pin31 sygnał wideo+ i niekoniecznie chyba że macie kabel ekranowany tak jak ja to pin33 ekranowanie

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Mała poprawka. Bezpiecznik F36 jest cały czas nawet gdy wyłączymy stacyjkę +30. Dlatego niestety musiałem poprowadzić kabel pod bezpiecznik F49 +15 .
Odpowiedz
Cześć,

Fajny mod. :Smile Przepraszam z góry za te pytania, ale jestem zielony w te klocki. Z tego co czytam to wymieniałeś całe radio z ekranem tak? Jak można sprawdzić czy dane radio jest przystosowane do zamontowania oryginalnej kamery cofania? Co z przewodami w klapie bagażnika? Czy były już tam zamontowane czy musiałeś ciągnąć całe okablowanie do przodu? Jak z gwarancją? Traci się ją później?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
(18-02-2020, 13:12)brixtom napisał(a): Cześć,

Fajny mod. :Smile Przepraszam z góry za te pytania, ale jestem zielony w te klocki. Z tego co czytam to wymieniałeś całe radio z ekranem tak? Jak można sprawdzić czy dane radio jest przystosowane do zamontowania oryginalnej kamery cofania? Co z przewodami w klapie bagażnika? Czy były już tam zamontowane czy musiałeś ciągnąć całe okablowanie do przodu? Jak z gwarancją? Traci się ją później?

Pozdrawiam.

Do radia 5" kamera tez podejdzie bo ja przy takim mam. Kable musisz robić sam bo nic nie jest "na górke" co do gwarancji to mozesz ja stracic ( grzebiesz w elektryce auta).
Odpowiedz
Właśnie znajomy też myślał o zamontowaniu kamerki, ale bał się jak to jest później z gwarancją i w końcu sobie odpuścił, a super sprawa to jest, więc szkoda.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości