Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Tipo 1.4 T-Jet 120KM "Hipek" Mediterraneo
Cześć i czołem w piątek 20.11.2020r stałem się szczęśliwym posiadaczem Fiata Tipo 1.4 T-Jet 120KM w kolorze Niebieskim MediterraneoSmile
Hipek jest 2017r tak nazwała go moja 4 letnia chrześnica. Zakupiony tradycyjnie na górnym Śląsku w Tychach z przebiegiem 54000tys w wersji Lounge. Początkowy plan był na Tipo z silnikiem 1.6 MultiJet i już z bratem go oglądaliśmy mimo zapewnień sprzedawcy miał być w 100% bezwypadkowy. Na miejscu okazało się, że auto z 2016 roku posiadało jeden reflektor z 2017r drugi 2018r, szyba przednia 2018r, maska, błotniki i przedni pas odkręcane i wpyłka na lewym słupku. Po takich oględzinach nie mogło być innej decyzji jak odpuszczamy i pojechaliśmy obejrzeć obecnego tutaj "Hipka", który był sprzedawany przez osobę prywatną i tutaj mieliśmy zero zastrzeżeń co do stanu technicznego i blacharsko-lakierniczego. Po jeździe próbnej i akceptacji małżonki można już było finalizować transakcje i cieszyć się już jazdą i z chwilą odebrania kluczyków żona powiedziała to teraz oddasz mi moje PuntoSmile

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Przyjemności z użytkowania Smile
Tipo sedan 1.6 automat 8-)
Odpowiedz
kurde, fajny ten kolor Smile
tez sie nam podobal ale stanelismy pod scianą , musielismy na szybko kupic auto i bralismy to co stalo na placu.

Sprawdz progi czy juz ktorys debil wczesniej zle nie podlozyl łap, ciesz się autem i niechaj dobrze służy.
Odpowiedz
W tym tygodniu wymieniony kompletny rozrząd podczas którego została znaleziona bułka i kilka odchodów gryzoni. Wszystko sprawdzone na szczęście obyło się bez szkód. Wymieniony także olej i wszystkie filtry. Zgodnie z sugestią progi i podłoga sprawdzona. Na wiosnę trzeba umyć podłogę i ja zabezpieczyć antykorozyjne łącznie z profilami zamkniętymi.
Odpowiedz
No to pisz bardziej szczegółowo , ile rozrząd jaki ? olej+ filtry dzielmy się info po to to forum .
Odpowiedz
Zawsze stosuje rozrządy firmy INA do wszytskich swoich samochodów cena to 300zł. Olej silnikowy Castroll Magnatec 5w40 ACEA C3 u mnie w sklepie około 100zł co do filtrów to tutaj był zastosowany Filtron OP 545/2 (filtr oleju), Filtron K1228(filtr kabinowy) i Filtron AP092/3 (filtr powietrza). Z filtrów też czasami stosuje firme Denckermann jest tańszy od Filtrona a jakością nie odbiega. Dziś wymieniłem żarówki mijania i drogowe na Osram Cool Blue Intense.

Odpowiedz
Ja zalałem tradycyjnie Motulem 5w40 X-CLEN , mam do niego zaufanie po poprzednim Tipowozie .Po prostu ciszej silnik pracuje i dla mnie jest super . Choć auto na gwarancji wiem że Fiat broni swój olej czyi Selenie ja mam to gdzieś bo wiem że Selenia zostawia nagar i jest droga i u mnie jej nie będzie .
Odpowiedz
Na Motulu nigdy nie jeździłem, na początku w Fiacie Albea jeździłem na Elf Evolution 10w40 ale silnik chodził głośno, po zmianie właśnie na Castrolla Magnateca problem zniknął. I tak został ten Castroll ze mną dalej przy Albei, Puncie teraz przy Tipo, a i 126p też lata na CastrolluSmile
Odpowiedz
Dziś Hipek pojechał do serwisu Fiata AUTO-TOS w Tomaszowie Mazowieckim na montaż haka. Hak firmy Steinhof cena 535zł do tego wiązka dedykowana do Fiata Tipo cena 780zł żeby nie trzeba było ciąć fabrycznych kabli. Całość takiej imprezy z przeglądem wyszła 1650zł.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości