Fiat Tipo - Informacje, FORUM, Ogłoszenia - Tipo-Klub.pl

Woda demineralizowana. Dlaczego musisz mieć ją w swoim garażu?

Woda destylowana czy też demineralizowana to płyn o szerokich możliwościach zastosowania również w motoryzacji. Przydaje się na pewno w różnych procesach konserwacyjnych oraz pielęgnacyjnych samochodu. Do jakich celów jeszcze warto stosować wodę demineralizowaną i dlaczego deklasuje ona zwykłą kranówkę? Pytamy o to zaprzyjaźnionego producenta wody destylowanej o zastosowaniach motoryzacyjnych, markę iParts.pl.

Destylowana/demineralizowana

Woda destylowana to ciecz poddana procesowi destylacji, w wyniku którego usunięto z niej wszystkie minerały. Podobne właściwości ma woda demineralizowana, która jest jeszcze czystsza niż płyn destylowany, a otrzymuje się ją w wyniku procesu odwróconej osmozy lub za pomocą mikrofiltrów. Oba rodzaje cieczy znajdują szerokie zastosowanie w motoryzacji i zawsze warto mieć je w swoim garażu.

Bateria nie jest na wodę!

Woda demineralizowana (destylowana) IPARTS doskonale nadaje się jako dolewka do akumulatora samochodowego. Taka czynność jest niezbędna dla utrzymania odpowiedniego poziomu gęstości elektrolitu w baterii samochodowej. Pomiar tej wartości można wykonać za pomocą areometru, jednak tylko przy pełnym naładowaniu akumulatora.

Jeśli najpierw uzupełniona zostanie woda, a dopiero później doładowaniu poddana zostanie bateria, wówczas elektrolit akumulatora może zostać rozrzedzony, co przełoży się na jego słabszą żywotność. Wodę demineralizowaną stosuje się do uzupełniania elektrolitu głównie w bateriach obsługowych, posiadających korek wlewowy na obudowieprzestrzega Daniel Bień, ekspert techniczny sklepu internetowego iParts.pl.

Pamiętaj chemiku młody, do chłodzenia nigdy nie używaj zwykłej wody!

Wody destylowana (demineralizowana) doskonale sprawdzi się jako rozcieńczalnik koncentratów płynu chłodniczego. W porównaniu do zwykłej, zanieczyszczonej wody, czyli kranówki czy deszczówki, nie wpływa ona negatywnie na stan techniczny poszczególnych elementów układu chłodzenia, w tym przede wszystkim pompy wymuszającej obieg cieczy w

systemie. Płyn chłodzący to mieszanina wody destylowanej lub demineralizowanej z płynem wytworzonym na bazie glikolu propylenowego lub etylenowego. Skład płynu zależy w głównej mierze od jego przeznaczenia.

Woda demineralizowana w składzie płynu chłodzącego zapobiega odkładaniu się kamienia kotłowego oraz powstawaniu korozji w układzie. Dlatego też nie wolno stosować zwykłej wody, której minerały odłożą się na elementach jednostki napędowej. Ponadto zwykła woda zamarza w temperaturach poniżej zera, co może być niebezpieczne dla silnikainformuje Daniel Bień.

Efektywniejsze mycie, szybsze osuszanie

Woda demineralizowana IPARTS idealnie nada się również do rozcieńczania płynu do spryskiwaczy zapewniając mu optymalną temperaturę zamarzania. Ponadto taka woda to także świetny dodatek do koncentratów kosmetyków samochodowych. To właśnie woda demineralizowana, dodawana do spłukiwania, zapobiega powstawaniu zacieków i mało estetycznych plam po kroplach twardej wody zaraz po skorzystaniu z myjni bezdotykowej, a także pomaga w szybszym osuszeniu nadwozia auta.

Spece od detallingu mówią - czyści jak najlepszy antywirus!

Wysokiej jakości wodę demineralizowaną IPARTS można kupić w opakowaniach 5-litrowych https://www.iparts.pl/czesc/woda-demineralizowana-destylowana-iparts-5-litrow-iparts-plyn5woda,1-ipartsbrand-plyn5woda-2890349.html za zaledwie kilka złotych. Spece od detailingu mówią, że jest ona idealna do czyszczenia tapicerki w samochodach. Taka miękka woda ma tendencję do efektywniejszego usuwania zabrudzeń i na pewno jest mniej prawdopodobne, że zostawi jakiekolwiek ślady lub plamy na tapicerce po swojej działalności.

Plusy

  • eliminuje nieprzyjemne zapachy, częste w przypadku wody wodociągowej
  • świetnie rozcieńcza substancje chemiczne bez konieczności stosowania dodatkowych minerałów
  • wysycha szybciej niż kranówka, nie zostawiając przy tym śladów
  • woda demineralizowana nie zawiera jonów przewodzących prąd elektryczny (idealna do czyszczenia elektroniki)
  • lepiej przygotowuje powłokę lakierniczą do woskowania
  • idealna do uzupełniania elektrolitu w akumulatorze oraz świetny dodatek do płyny do spryskiwaczy