Fiat Tipo - Informacje, FORUM, Ogłoszenia - Tipo-Klub.pl

Rodzina Agnelli i należące do niej firmy podejmują działania w związku z kryzysem związanym z COVID-19

W odpowiedzi na sytuację kryzysową w związku z epidemią COVID-19 rodzina Agnelli i należące do niej firmy wdrożyły, we współpracy z Obroną Cywilną, szereg działań mających na celu wsparcie państwowej służby zdrowia we Włoszech w opiece nad chorymi i zapewnienie pomocy tym, którzy jej obecnie potrzebują lub będą potrzebować w przyszłości.

Informacje szczegółowe:

- Rodzina Agnelli przekazała darowiznę w kwocie 10 mln € włoskiej Obronie Cywilnej, która zarządza sytuacją kryzysową na szczeblu krajowym, oraz Specchio dei Tempi /La Stampa (organizacji pomocy społecznej działającej w regionie Piemont), w odpowiedzi na potrzeby zdrowotne i społeczne mieszkańców Turynu i Piemontu.

- Spółka EXOR oraz jej spółki zależne: Fiat Chrysler Automobiles, Ferrari i CNH Industrial, a także przedsiębiorstwa nienależące do tej grupy, w tym Ermenegildo Zegna i Pesenti Group – pozyskały i zakupiły łącznie 150 respiratorów wraz z innym sprzętem medycznym od różnych dostawców zagranicznych i przygotowują się do ich natychmiastowego transportu lotniczego do Włoch.

- Firma zajmująca się długoterminowym wynajmem aut Leasys (FCA Bank) udostępniła włoskiemu Czerwonemu Krzyżowi oraz stowarzyszeniu ANPAS (Narodowe Stowarzyszenie Pomocy Publicznej we Włoszech) flotę samochodów na potrzeby dystrybucji żywności i leków dla chorych, osób starszych i osób potrzebujących pomocy na terenie całych Włoch.

- Spółki EXOR, FCA, Ferrari i CNH Industrial pozostają w stałym kontakcie z Obroną Cywilną i nieodpłatnie pomagają w wyszukiwaniu potrzebnego w kraju sprzętu medycznego oraz produktów ochrony zdrowia dostępnych na rynku międzynarodowym, a także pomagają w załatwianiu formalności celnych, aby umożliwić ich szybki przywóz do Włoch.

Są to kolejne inicjatywy poza tymi już uruchomionymi:

- #DistantiMaUniti – inicjatywa zbierania funduszy, którą promuje klub piłkarski Juventus Turyn. Zbiórka odbywa się za pośrednictwem strony gofundme (www.gofundme.com/f/distanti-ma-uniti-dona-insieme-alla-juventus)

- #restoascuola – inicjatywa promowana przez fundację Agnelli Foundation, wspólnie z fundacjami La Stampa i Specchio dei Tempi oraz gazetą La Stampa, mająca na celu wspieranie nauczania na odległość w szkołach, szczególnie dla tych uczniów, którzy mają problemy w uczeniu się.